. .    .    . .
Pohybov studio MUDr. Kleplov ,
Pohybov studio MUDr. Kleplov ,
Home
Home Fotogalerie Nabídka Kontakt
 
Pohybov studio MUDr. Kleplov
Pohybov studio MUDr. Kleplov
Vizitka  
  
 

Centrum vývoje úspěchu dítěte.
Rozvíjení dovedností dětí zdravých i dětí se zdravotním problémem formou cvičení.
Celostní přístup k řešení školních problémů (dyslexie, dysgrafie, neobratnost).

 Homeopatie.

 Elektroakupunktura dle Volla (EAV).

Pohybové studio MUDr. Kleplová

Bodová cvičební metoda MUDr. Kleplové ® je originální léčebnou, regenerační a cvičební metodou, která vznikla v roce 1978 v Kamenickém Šenově a je dále autorkou rozvíjena. Touto Bodovou cvičební metodou pracuje pouze Pohybové studio MUDr. Kleplová a žádné jiné pracoviště nemá právo ji používat. Pracovníci jiných zařízení nebyli v technice Bodové cvičební metody vyškoleni.
Bodová cvičební metoda MUDr. Kleplové ® je technikou, která pracuje se složitými reflexně koordinačními soubory. Z jednoho správně vybraného bodu se rozvine celý pohybově koordinační celek.Čím je dítě mladší, nebo jedinec více postižený, tím je celý pohybový soubor viditelnější. U starších dětí, nebo u dospělých probíhá zapojování svalových skupin tak, že napomáhá posílení svalů ochablých uvolnění přetížených.
Proto je Bodová cvičební metoda MUDr. Kleplové ® použitelná a vhodná ve všech věkových kategoriích, u zdravých i nemocných. Použitelnost Bodové cvičební metody v tak rozsáhlé věkové i zdravotní škále je podmíněno dokonalou znalostí pohybového vývoje a vývoje pohybu a rozborem pohybu každého pacienta nebo klienta.

Proto:
-každý pacient nebo klient má svůj vlastní soubor, který je na druhé nepřenosný
-soubor se mění v čase tak, jak se mění pohybové schopnosti
-cvičení je záležitostí dlouhodobou
-cvičení má energetizující a celostní účinek


Použití:
Kojenci - zdraví- NOVÁ ŠKOLA- vývoj úspěchu dítěte
- se zdravotními problémy- rehabilitace Starší děti- zdraví-rozvíjení a zlepšení schopností pro školu, sport i život
-děti s problémem lehké mozkové dysfunkce /dyslexie, dysgrafie, neobratnost,
  hyperaktivni, porucha řeči nebo podezření na ní
- dětská mozková obrna
- skoliozy
Dospělí- vyčerpání, únavový syndrom
- korekce pohybových zlozvyků a návyků sportovců
U dětí i dospělých- po operacích na pohybovém aparátě, poúrazové stavy

Bodová cvičební metoda MUDr. Kleplové® NENÍ
- metodou MUDr. Vojty, ani z ní nevychází. Má zcela odlišné pojetí přístupu k pacientovi
- jakoukoliv jinou technikou označovanou " cvičím reflexně "
- technikou akupresury, body mají jiný charakter než body akupunkturní
Bodová cvičební metoda je vysoce nadstandardní, nebyla a není hrazená pojišťovnami


JE ORIGINÁLNÍ

Bodová cvičební metoda MUDr. Kleplové ® byla prezentována od roku 1993 na řadě celostátních i mezinárodních konferencí
Jedny z posledních:
ll. Ústecká rehabilitační konference-2011-
Téma: Posturální poruchy lehké mozkové dysfunkce /LMD/ADHD/ a věk
XXXVIII. Neonatologické dny Ostrava 2012
Téma: Bodová cvičební metoda MUDr. Kleplové® a její možnosti v časné diagnostice jemných odchylek u novorozenců


Nabízíme Vám tyto programy:


Celostní program vývoje MUDr. Kleplové®


Uplatňuje možnosti, které lidské tělo má (hmat, cit, zrak, svalovou a kostní soustavu) k harmonickému rozvoji dítěte. Je určena dětem od kojeneckého věku až po dospělost.

Nová škola cvičení®Vychází z Celostního programu vývoje úspěchu dítěte Pohybového studia MUDr. Kleplová®
Cvičení má individuální charakter. Každé dítě má program podle svých potřeb.
Rozbor pohybu, výběr cviků a zácvik rodičů provádí MUDr. Kleplová®


NOVÁ ŠKOLA CVIČENÍ® s kojenci
Nabízí rozvíjení schopností dítěte od prvních dnů po narození. Je vypracována na základě medicínských poznatků a zkušeností
V malé skupině, nebo jednotlivě se rodiče učí s dítětem cvičit.Tak jako již známé plavání, stejně i cvičení pomáhá tělesnému, duševnímu i citovému rozvoji dítěte. Cvičení je pro dítě hrou.
Cvičení vede MUDr. Kleplová

NAŠEMU SLUNÍČKU - buď fit od narození po školu autorky: MUDr. V. Kleplová, D. Pilná, Vydal. ANAG 2006. Každé dítě je osobnost a tuto osobnost je potřeba rozvíjet a hlavně dát jí příležitost využít veškerých možností a schopností, které má. První v životě je pohyb. Tlukot srdce je pohyb, první vdech je pohyb. Pohyb rozvíjí vše. Vše se vším souvisí. A proto můžeme využít zevního pohybu k rozvoji celého člověka. Publikace seznamuje v jednotlivých kapitolách s vývojem pohybu a k tomu přidává návod jak cvičit a tento vývoj ještě podpořit. Kromě návrhů cvičení je kniha i malým deníčkem vývoje.Za každým obdobím je volná stránka, kam mohou rodiče zapisovat úspěchy svého dítěte.

CVIČÍME DOMA s tím, co doma máme - autorky MUDr. V. Kleplová, D. Pilná, Vydal : ANAG 2011 Zábavné cvičení pro doma i v MŠ s pomůckami, které jsou stále po ruce / bačkorky, toaletní papír, tužka, PET lahve, hrnce, poklice. Vše je zaměřeno na správné držení těla a rozvoj koordinace a grafomotoriky.

JAK SI FORMOVAT A POSILOVAT POSTAVU NA ŽIDLI. Cvičení doma i v práci. Autorky MUDr. Věra Kleplová, Mgr Jana Dvořáková. Vydalo: Computer Press, Brno. Prodej v knihkupectví. Publikace, která se zdá být výhradně určená dospělým poslouží velmi dobře i dětem. První část vede k regeneraci přetěžovaných a neužívaných svalových skupin. Jestliže sledujete děti neustále sedící u počítače, nebo zvážíte hmotnost učebnic, dojdete k názoru, že jejich svalová hmota i celkové držení těla by potřebovalo přehodnotit. Zde máte možnost. V druhé části nazvané jogging pro mozek, zábavná cvičení na židli je soubor opravdu zábavných cvičení zaměřených na koordinaci pohybu. Jestliže jsou cviky vedeny přesně a v dostatečném tempu, velmi pomáhají zbystřit mozek a myšlení.

OSVĚŽENÍ PRO TĚLO I DUCHA, CVIČENÍM K ÚSPĚCHU
Autor MUDr. V Kleplová. Soubor pěti DVD, kde základem je nácvik souhry pohybu nejprve rukou (paží), dále spojení s pohybem nohou a trupu. Poslední DVD V je věnováno pouze dovednostem ruky. Klavírní nahrávka umocňuje výsledek, kterým je zbystření pozornosti, větší šikovnost, zlepšené pohybu. Vydalo Pohybové studio MUDr. Kleplová. Prodej u autorky.
Program:
Grafické znázornění NOVÁ ŠKOLA CVIČENÍ ® je registrovanou ochrannou známkou. Stejně Celostní program vývoje MUDr. Kleplové® s kresbou je registrovaná ochranná známka. Bodová cvičební metoda MUDr. Kleplové® je ochranná známka.
MUDr. Kleplová

NOVÁ ŠKOLA CVIČENÍ s kojenci
Nabízí rozvíjení schopností dítěte od prvních dnů po narození. Je vypracována na základě medicínských poznatků a zkušeností
V malé skupině, nebo jednotlivě se rodiče učí s dítětem cvičit.Tak jako již známé plavání, stejně i cvičení pomáhá tělesnému, duševnímu i citovému rozvoji dítěte. Cvičení je pro dítě hrou.
Cvičení vede MUDr. Kleplová

 

   Pohybov studio MUDr. Kleplov , , Web:
   © 1999-2018 All rights reserved, Technology & design by Info-SERVIS Czech Republic, © foto Wikipedia
   Admin | Aktualizováno 01.12.2012     Katalog: www.usti-info.cz